گیت فروشگاهی EM

 گیت فروشگاهی EM

تکنولوژی ساخت گیت های EM بر پایه الکترومغناطیس می باشد و کلمه EM مخفف کلمه انگلیسی Electromagnetic می باشد. فرکانس کاری گیت فروشگاهی EM در حدود 3 کیلوهرتز می باشد. این نوع از گیت فروشگاهی را نمی توان بصورت تک پایه استفاده نمود، این مسئله بخاطر این است که فرکانس پایین این گیت برد موثر آنرا محدود میکند. هرچند که برخی مشخصات فنی دیگر نیز مانع از آن میشود.

در حالتی که گیت فروشگاهی EM بصورت دو پایه نصب شود حداکثر برد مفید آن 80 سانتی متر خواهد بود. آنتن های این نوع گیت حدودا 2 برابر آنتن های رایج و معمول گیت فروشگاهی AM و یا گیت فروشگاهی RF می باشد. بنابراین این آنتن ها را نمی توان در هر جایی نصب کرد. ولی با توجه به کوچکی لیبل EM این گیت کاربردهای مخصوص به خود را دارد.
گیت فروشگاهی EM را میتوان براحتی برای طلا و جواهر استفاده کرد و در بازار بعضا به نام گیت طلافروشی و یا گیت جواهر نیز شناخته می شود. لیبل های EM را می توان بارها غیرفعال و دوباره فعال کرد. بنابراین می توان از این دزدگیر فروشگاهی به عنوان دزدگیر کتاب در کتابخانه ها نیز استفاده نموده و بخش امانات کتابخانه را با استفاده از آن مدیریت کرد. در بین اهالی کتابخانه این گیت بنام گیت کتابخانه و یا دزدگیر کتاب نیز مشهور است.
یکی از معایب گیت های فروشگاهی EM نویزپذیری بالای این دستگاه ها می باشد که این نویزپذیری بخاطر پایین بودن بیش از حد فرکانس کاری گیت EM می باشد. خطای گیت فروشگاهی EM نسبت به گیت فروشگاهی RF و گیت فروشگاهی AM بالاتر است. همچنین این گیت ها توان مصرفی بالایی دارند که در حد 300 الی 500 وات می باشد.
گیت فروشگاهی EM علیرغم داشتن این معایب و محاسن خاص خود دارای قیمت بسیار بالاتری نسبت به گیت های RF و AM نیز می باشد.

گیت فروشگاهی

گیت EM نیوسک Gateway

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.