آخرین مقالات وب سایت

گیت استون

 یکی از تولیدات داخلی گیت فروشگاهی AM، گیت فر

گیت فروشگاهی

گیت فروشگاهی یا همان سیستم گیت امنیتی ضد سرقت فروش

گیت سیگما

  گیت سیگما یکی از چند برند گیت فروشگاهی AM

گیت فروشگاهی AM

نحوه کارکرد دزدگیر فروشگاهی AM با گیت فروشگاهی RF

گیت فروشگاهی RF

  بر اساس ارسال و دریافت فرکانس رادیویی کار

گیت فروشگاهی

گیت فروشگاهی یا همان سیستم گیت امنیتی ضد سرقت فروشگاهی (Electrical Article Surveilling) یک سیستم امنیتی مورد استفاده در فروشگاه ها می باشد که متشکل از یک یا 2 آنتن و تگ و یا لیبل استفاده شده بر روی اجناس می باشد. در برخی از فروشگاه های بزرگ که عرض در خروجی فروشگاه بزرگ می باشد می توان از چندین آنتن در کنار هم استفاده کرد. گیت فروشگاهی در بازار به اسم های زیاد دیگری نیز شناخته میشود. دزدگیر لباس، دزدگیر فروشگاهی، دزدگیر پوشاک، گیت امنیتی فروشگاهی، گیت پوشاک، گیت، گیت دزدگیر، و .... اسامی هستند که در بین مصرف کنندگان رایج می باشد.

 گیت فروشگاهی در حقیقت یک سیستم امنیتی برای جلوگیری از سرقت احتمالی در فروشگاه ها می باشد. با اینکه کارکرد گیت فروشگاهی خیلی پیچیده نیست ولی کارایی بسیاری زیادی را در جلوگیری از دزدی در فروشگاه ها دارد.

صاحبان فروشگاهها مخصوصا فروشگاه های بزرگ معمولا سعی می کنند با نصب دوربین مداربسته و استخدام کارمندان زیاد امنیت خود را تامین کرده و از سرقت جلوگیری کنند ولی همیشه موفق نیستند چرا که دوربین مداربسته فقط سرقت ها را ضبط میکنند و اگر مسئول مانیتور حواسش نباشد سارق میتواند به راحتی جنس را از فروشگاه خارج کند.

 

گیت فروشگاهی

گیت فروشگاهی همانند یک پلیس باهوش و هوشیار تمام مشتریان را چک میکند و در صورت بروز سرقت و هنگام خروج سارق از فروشگاه آژیر میکشد. در صورتی که در یک فروشگاه از گیت فروشگاهی استفاده شده باشد احتمال دزدی تقریبا به صفر میرسد.

در سیستم گیت فروشگاهی، آنتن ها در خروجی فروشگاه نصب می شود و همواره روشن می باشند. این آنتن ها یک میدان رادیویی و یا مغناطیسی ایجاد می کنند. تگ ها و یا لیبل ها که متشکل از یک مدار الکترونیکی می باشند توسط صاحبان فروشگاه بر روی محصولات نصب میشوند و پس از فروخته شدن توسط صاحب فروشگاه تگ و لیبل باز شده و یا خنثی میشود. در صورتی که محصول سرقت شده باشد به هنگام خروج از فروشگاه آنتن های گیت فروشگاهی به تگ و لیبل روی محصول واکنش نشان میدهد و صدای آژیر آن بلند میشود.

یک تگ در اکثر مواقع مانند یک صدف از دو بخش تشکیل شده است که به هم متصل می شوند و برای باز کردن باید از جداکننده تگ و یا همان تگ بازکن مخصوص استفاده کرد و به هیچ عنوان نمیتوان آن را با ابزار دیگری مثل چاقو و یا پیچ گوشتی و غیره باز کرد.

یک لیبل نیز بوسیله چسب قدرتمندی بر روی محصول چسبانده میشود و کندن آن از روی محصول وقت زیادی را از سارق میگیرد و کلنجار رفتن با آن صاحب فروشگاه را متوجه می سازد. لیبل ها را میتوان بوسیله ابزار مخصوصی به نام خنثی کننده لیبل خنثی کرد.

با توجه به تنوع محصولات فروشگاهی و جنس آنها 3 نوع گیت فروشگاهی تولید شده است که هر نوع کاربرد و کارایی و فرکانس کاری متفاوتی را دارند.

گیت فروشگاهی RF ، گیت فروشگاهی AM و گیت فروشگاهی EM .

گیت فروشگاهی RF

گیت فروشگاهی RF برای محصولات لباس، کیف و کفش، چرم، کتاب و در کل برای هر محصول غیر فلزی کاربرد دارد که بسته به نوع محصول میتوان از لیبل RF و یا تگ RF در این نوع گیت فروشگاهی استفاده کرد. این نوع گیت با توجه به قیمت مناسب و نسبتا پایین استفاده بسیار بالایی را دارد.

گیت فروشگاهی AM

گیت فروشگاهی AM برای محصولات نیمه فلزی و یا فلزی همچون محصولات آرایشی و بهداشتی، لوازم آشپزخانه، لوازم ورزشی، عطر و ادکلن، بدلیجات و فروشگاههای لوازم جانبی کامپیوتر و موبایل کاربرد دارد.

گیت فروشگاهی EM

گیت فروشگاهی EM بالاترین دقت را در بین گیت های فروشگاهی موجود دارد. این گیت برای فروشگاههای زیورآلات و طلا مناسب می باشد. با توجه به کوچکی تگ های این گیت فروشگاهی استفاده از آنها بر قطعات ریز طلا و جواهر امکان پذیر است. قیمت این گیت از بقیه گیت های موجو بالاتر است.

گیت فروشگاهی

گیت فروشگاهی AM نیوسک نصب شده در شعب پوشاک زارا تبریز